W jakich sytuacjach sprawdzają się przeciski pod drogami?
Wiele prac instalacyjnych zakłada poprowadzenie przewodów w miejscach, w których są drogi. Nowoczesne metody pozwalają na ich montaż bez konieczności niszczenia nawierzchni. To okazuje się ważne, ponieważ naprawa jezdni po tego rodzaju pracach zwykle jest związana ze znacznymi kosztami, natomiast właściwie wykonany przecisk może pozwolić tego uniknąć. Kiedy stosuje się to rozwiązanie?
Jak przeciska się przewody pod drogami?
Jest to sposób na założenie instalacji, który nie wymaga niszczenia jezdni. Dzięki temu poprowadzenie poszczególnych sieci czy kabli nie zajmuje wiele czasu. Wcześniej, żeby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą nawierzchni, konieczne często było prowadzenie instalacji dookoła, tak aby nie przechodziła ona bezpośrednio przez jezdnię — teraz wystarczy przeciśnięcie przewodów pod drogą.
Za pomocą odpowiedniego sprzętu ziemia jest rozpychana tak, aby zmieściły się w niej rury osłonowe. Warto również podkreślić, że dzięki temu rozwiązaniu inwestycja nie wymaga zatrzymania ruchu na określony czas, a po zakończeniu montażu instalacji całość wygląda estetycznie. Co więcej, stawiając na przecisk zamiast robót ziemnych wpływa się też na komfort osób mieszkających w pobliżu drogi, ponieważ te prace nie tylko trwają krócej, lecz także nie emitują tak dużego hałasu.
Kiedy prowadzi się przewody pod drogą?
Opisywana metoda to doskonałe rozwiązanie, jeżeli planowane jest wykonanie sieci:
-
kanalizacyjnej,
-
teleinformatycznej,
-
gazociągowej,
-
wodociągowej.
Warto podkreślić, że nie są to jedyne sytuacje, w których inwestorzy decydują się na wykonanie pod drogą otworu do poprowadzenia różnego rodzaju przewodów. To rozwiązanie pozwala bezproblemowo prowadzić kable i tworzyć instalacje. Dobrze przy tym pamiętać, że niezależnie od typu prowadzonej sieci, dobrze zdecydować się na skorzystanie z usług renomowanej firmy, która wykona potrzebne prace.